Den knihy

17. dubna 2007 v 7:04 |  školní rok 2006/2007
30. 3. 2007 - Slavnostní den knihy
"Knížky máme všichni rádi, jsou to naši kamarádi."
Další jarní akce směřovaly k oslavě Měsíce knihy. Nejprve žáci navštívili místní knihovnu, kde nejen besedovali s paní knihovnicí, ale vyhledávali si vhodné básničky pro recitační soutěž. Měli také možnost si vybrat známé či méně známé knižní hrdiny, které formou hádanky, pantomimy nebo dramatizace představili svým kamarádům na slavnostním dni 30. března 2007.
Tento den netradičně zahájil duch Hanse Christiana Andersena, který se náhle objevil, aby pozdravil všechny čtenáře a popřál jim nejen radost ze čtení, ale i dobrou paměť, jistý hlas a pozorné posluchače při školním kole recitační soutěže.
Soutěže se zúčastnilo 43 žáků, z nichž dvanáct postoupilo do obvodního kola. Objevovaly se básně nejen klasiků - Seifert, Hrubín …, ale i současných autorů - Žáček, Černík, Kratochvíl atd.
Své oblíbené knižní hrdiny děti zpracovávaly i výtvarně a nejlepší práce byly vystaveny na knižním veletrhu LIBRI Olomouc 2007. Dokonce získaly v kategorii základních škol první i druhé místo a prvňáčci zvláštní ocenění za kolektivní práci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama