Zápis do 1. ročníku

17. dubna 2007 v 7:02 |  školní rok 2006/2007
9. 2. 2007 - Zápis do prvního ročníku
"Vyšel malý mraveneček, ví to celá Senice,
táta s mámou přejí štěstí, radují se velice…"
To byla slova písničky, kterou nově příchozí předškoláčky a jejich rodiče vítaly paní učitelky z malé školy v Senici na Hané. Byl pátek 9.února 2007 a konal se zápis dětí do 1.třídy.
Během odpoledne se tady vystřídalo 25 kluků a holčiček, kteří s Ferdíky, Beruškami, indiány a dalšími obyvateli naší modré planety procházeli naším zmenšeným světem. Vyznačená mravenčí cestička je malovaným lesem přivedla do Afriky, kde plnili psací úkoly a stavěli pyramidy. Podzemní cestičkou prolezli až do Ameriky, kde si zahráli na stopaře a prokázali zdatnost při poznávání geometrických tvarů, v Austrálii si zaskákali jako klokani a rozfoukáním kouzelné květiny byli přeneseni zpět domů, do světa básniček, písniček, pohádek a běžných dětských her. Přestože jim zatím chybí zkušenosti, plnili zadávané úkoly snaživě, spolupracovali, radili si, pomáhali.
Každý žáček si tady prožil asi hodinu cestování, soustředění, povídání, her, písniček a jiných legrácek. Obdarováni dárečky z dílny starších kamarádů se se svými rodiči vydali tento slavnostní den oslavit domů.
Snad je škola zaujala a budou se do ní v září 2007 těšit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama