Svátek Slabikáře

8. května 2007 v 19:06 | Jana Barabášová |  školní rok 2006/2007
Svátek Slabikáře
"Děkujeme Ti Slabikáři, že jsi nás naučil číst!"
Ve čtvrtek 3.května 2007 za nádherného slunečného počasí se do malé školy v Senici na Hané v odpoledních hodinách scházeli rodiče, prarodiče a s nimi jejich prvňáčci, kteří slavili svůj velký den. Všechny vítal barevný, křídami vyzdobený chodník, který pro své pozvané hosty prvňáčci připravili. Byl Svátek Slabikáře.
Ve vlastnoručně vyrobených čepicích, se Slabikářem v podpaží a za zvuku písně Chválím Tě, Země má, vkráčeli v 16,00 hodin drobnými krůčky a lehce nervózní do své 1.třídy. Zde je čekali kromě rodičů i hosté: p.ředitel RNDr.Jaromír Vachutka, paní zástupkyně Mgr.Růžena Hynková, pan starosta obce Senice na Hané Ing.Michal Tichý, paní ředitelka MŠ Senice na Hané Jana Gruntová a paní učitelky z malé školy -p.uč.Mgr.Anna Květoňová, p.uč.Mgr.Renata Kubová a p.uč.Mgr.Šárka Šimková.
Děti se předvedly v básničkách, písničkách, rytmizacích, ve skupinové práci, luštily křížovky i kvízy, četly ze Slabikáře a na závěr zahrály písmenkovou pohádku.
Věřím, že všichni přítomní se dobře bavili, že děti zvládly i přes horko a odpolední únavu celý hodinu a půl dlouhý program na výbornou.
Za svoji pilnou práci byly všechny děti odměněny certifikátem za zvládnutí nástrah Slabikáře, od rodičů dárkem v podobě knihy, nechyběl slavnostní přípitek dětským šampaňským, sladkosti od hostů a nezbytné fotografování.
Moc děkujeme všem přítomným za vytvoření milé atmosféry.
Potlesk a slova uznání jsou pro mě i malé prvňáčky největší odměnou. Unaveni, ale spokojeni, jsme se rozešli do svých domovů.
Mgr.Jana Barabášová, tř.uč.1.třídy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama